Breaking News
Home / Şehir Otelleri Rezervasyon Hattı / Pegasus Müşteri Hizmetleri – Ücretsiz Çağrı Merkezi

Pegasus Müşteri Hizmetleri – Ücretsiz Çağrı Merkezi

Pegasus müşteri hizmetleri 0888 228 12 12 ile uçak bileti satın almak artık çok kolay. Tüm Türkiye ve Dünya’ya uçak bileti satın almak isteyen misafirlerimiz bilindiği gibi Pegasus Havayolları’nın müşteri hizmetlerini aramanın dakikası 1.5 TL’dir. Bu ücret operatörünüz tarafından faturanıza yansıtılmaktadır. Türkiye’de faaliyet gösteren özel havayolu şirketleri denilince akla ilk gelen firma hiç şüphesiz Pegasus Havayolları‘dır.

pegasus müşteri hizmetleri
pegasus müşteri hizmetleri

Yazımızda şu başlıkları göreceksiniz:

Pegasus Telefon Numarası

Pegasus Havayolları‘nın diğer havayolu firmalarına istinaden birçok ülkede temsilciliğinin bulunması, global bir şirket olma yolunda hızla ilerlediğini göstermektedir. Pegasus telefon numarası olarak 0888 228 12 12 numaralı ücretli hattını arayarak uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Bu Pegasus müşteri hizmetleri’ni aramanın dakikası 1.5 tl olduğunu yazımızın başında da belirtmiştik.

Türkiye’de çok fazla alışık olmadığımız bir durum olan bir havayolu firmasının müşteri hizmetlerini aramanın ekstra ücretli olması. Fakat Dünya’da low-cost havayolu firmalarının çoğuna baktığınızda muhattap olabileceğiniz bir müşteri temsilcisi bulmak bile neredeyse imkansız. Örneklerine baktığınızda, aslında kategorisindeki havayolu firmalarına göre çok katı kuralları olmadığı aşikardır.

Pegasus Çağrı Merkezi

Pegasus çağrı merkezi; olarak dediğimiz gibi birçok ülkede Pegasus Havayolları‘nın müşteri hizmetleri temsilciliği bulunmaktadır. Lefkoşa’dan arayabileceğiniz Pegasus telefon numarası; 0850 250 67 77 numaralı telefondur. Bu numarayı başka bir ülkeden aramanız mümkün değildir. Örnek vermek gerekirse Pegasus Lefkoşa müşteri hizmetleri’ni Türkiye’den aramaya kalktığınızda operatör meşgul gibi görülerek telefon görüşmeniz sonlanacaktır. Uçak bileti satın almak isteyen Pegasus müşterileri’nin yapması gereken tek şey 0888‘li dakikası 1.5 TL olan müşteri hizmetlerini aramaları gerekmektedir.

Pegasus Ücretsiz Müşteri Hizmetleri

Türkiye’de ve Dünya’da low-cost havayolu firmalarının en büyüklerinden bir tanesi olan Pegasus Havayolları, kanunlar gereği iptal olan seferleri ve rötar yapan seferleri ile ilgili ücretsiz bir müşteri hizmetleri numarası belirlemek zorundadır. Pegasus Havayolları‘nın da rötar yapan ve iptal olan seferlerini 0850 250 67 02 numaralı ücretsiz çağrı merkezini arayarak işlem yapmanız gerekmektedir.

Pegasus Uçuşum Rötar Yaptı Ne Yapmalıyım ?

Yazımızın ortasında da belirttiğimiz gibi, bütün havayolu firmalarının en büyük problemlerinden bir tanesi de elde olmayan sebeplerden dolayı uçuşlarda yaşanabilen aksiliklerdir. Özellikle kış aylarında öngörülemeyen yağış olayları sonucu devlet hava meydanları tarafından uçuş yasağı getirilmesi veya şiddetli yağışlarda uçuşa elverişli bir hava olmaması gibi durumlarda, uçuşlarda rötar veya iptal gibi durumlar gerçekleştirilebilmektedir.

Pegasus uçuşlarınızda rötar olması durumunda, rötarın süresine bağlı olarak uçuşunuzu iptal etme veya 1 hafta öne-ileriye çekme gibi hakkınız bulunabilmektedir. Bu hakkınız uçuşunuzun durumuna göre kısalabilmekte veya uzayabilmektedir.

Pegasus Müşteri Hizmetleri İle Yapabileceğiniz İşlemler

Pegasus müşteri hizmetleri ile yapabileceğiniz işlemler: bileti satın almadan önce, bileti satın aldıktan sonra, uçuştan önce ve uçuştan sonra gibi kategorilere ayrılabilir.

Bilet Satın Almadan Önce

Uçak biletinizi satın almadan önce aklınıza takılan bütün soruları Pegasus müşteri hizmetleri 0888 228 12 12 numaralı çağrı merkezini arayarak sorabilirsiniz. Bu sorulara örnek vermek gerekirse, seçtiğiniz uçuşun sınıfı internet üzerinde yazmasına rağmen, bazı misafirler görmeyebiliyor.

Uçuşunuzun iptal edilebilir bir bilet mi olduğunu, iptal edilemez bir biletmi olduğunu sorabilirsiniz. Bileti satın alırken esnek özellikli olmasını isteyebilirsiniz. Böyle bir talepte, hangi seçeneği seçmeniz gerektiği gibi bilgileri ücretsiz pegasus müşteri hizmetlerine sorabilirsiniz.

Bilet Satın Aldıktan Sonra

Pegasus Havayolları‘nın biletlerini satın aldıktan sonra, uçuşunuza ekstra bagaj ekleme talebinde bulunabilirsiniz. Yada biletinizi iptal ettirmek isteyebilirsiniz. İptal talebinde bulunduğunuzda anında iptal ettirmek gibi bir zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Biletinizdeki yaşanabilecek kesintiyi de öğrenebilirsiniz. Biletinizi iptal ettirmek istemeyip açığa aldırmak da isteyebilirsiniz. Bu gibi durumları yine Pegasus Havayolları uçak biletinizi satın aldıktan sonra Pegasus iletişim hattını arayarak öğrenebilirsiniz.

pegasus ücretsiz iletişim
pegasus ücretsiz iletişim

Pegasus Bilet Erteleme


Pegasus Havayolları ve diğer havayolları’nın gelirlerinin bir kısmı da ekstra hizmet satışlarından gerçekleşmektedir. Bu ekstra hizmetlere örnek vermek gerekirse uçak biletlerinizde tarih değişikliği, ekstra bagaj veya ekstra koltuk satışlarıdır. Ekstra hizmetler sadece bu seçeneklerle sınırlı değildir tabii. Fakat Pegasus Havayolları‘nın gelirlerinin bir kısmı bu ekstra hizmet satışlarından sağlanmaktadır.

Pegasus bilet erteleme işlemlerinde; daha önce satın almış olduğunuz uçak biletlerinde tarih ve yön değişikliği gerçekleştirebilirsiniz. Paragrafımızın başında da dediğimiz gibi, Pegasus Havayolları’nda bilet değişikliği yaptığınızda tarih değişikliğinin yanı sıra destinasyonu da değiştirebilirsiniz.

Pegasus Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır

Pegasus bilet değişikliği işlemi yapılırken 0888 228 12 12 numaralı Pegasus müşteri hizmetleri‘ni arayarak bilet değiştirmek istediğinizi belirtmeniz yeterlidir. Pegasus müşteri hizmetleri iletişim hattı’nda bulunan Pegasus müşteri temsilcisi sizden pnr kodu ve misafirimizin isim soyisim talep edecektir. Bu bilgiler sizde yoksa, güvenlik amacı ile birkaç soruya doğru cevap vermeniz gerekmektedir.

PNR kodunuzu bultuktan sonra biletinizde yapmak istediğiniz işlem olarak değişiklik talep ettiğinizde, yeni istediğiniz tarihle arada fiyat farkı varsa kredi kartı veya atm kartı ile ödeme yaparak biletinizi değiştirebilirsiniz. Pegasus bilet değiştirme işleminin sonucunda sistemde kayıtlı olan mail adresinize güncel elektronik bilet bilgileriniz ücretsiz gönderilmektedir. SMS olarak da gönderilmesini istiyorsanız, ekstra olarak 2 tl ücret ödemeniz gerekmektedir.

Pegasus Müşteri Hizmetleri – Ücretsiz Çağrı Merkezi
4 (80%) 18 votes

About admin

Check Also

pegasus müşteri hizmetleri

Pegasus Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır

Pegasus Bilet Değişikliği : (0850) 840 48 31 Pegasus bilet değişikliği nasıl yapılır sorusunu sizler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir