Breaking News
Home / Şehir Otelleri Rezervasyon Hattı / Pegasus Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır

Pegasus Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır

Pegasus Bilet Değişikliği : (0850) 840 48 31

Pegasus bilet değişikliği nasıl yapılır sorusunu sizler için detaylı olarak anlattık. Türkiye’nin en büyük havayolu şirketlerinden bir tanesi olan Pegasus Havayolları’nın uçak biletlerinde tarih ve yön değişikliği nasıl yapılacağı hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Bu makalemiz resmi bir yazı olma özelliğini taşımamakla birlikte, herhangi bir yükümlülüğü de bulunmamaktadır.

pegasus müşteri hizmetleri
pegasus bilet değiştirme telefon

Türkiye’de ve Dünya’da bir şehirden başka bir şehire gidilmek istendiğinde hiç şüphesiz akıllara ilk gelen ulaşım türü havayolu ulaşımı olmaktadır. Bunun sebebi, sayahat sürelerindeki süre ve fiyat konusunda rekabetin de getirmiş olduğu ucuzluk olmuştur. Öyle ki, eskiden sadece otobüs yolculuğu ile 8-10 saat süren mesafeler teknolojinin ve havayolu ulaşımının da gelişmesiyle birlikte 1 saat gibi kısa bir sürede gerçekleşir oldu.

Pegasus Havayolları’nda ve diğer havayollarında daha önce satın aldığınız uçka biletlerinde tarih ve yön değişikliği talep ettiğinizde her havayolunun kendine özgü bilet erteleme kuralları bulunmaktadır. Bu kurallar doğrultusunda her havayolu aynı şekilde avantajlı veya dezavantajlı durumları olmaktadır. Örnek vermek gerekirse Türk Hava Yolları’ndan satın aldığınız uçak bileti sınıfları eğer promosyon sınıfına aitse, değişiklik veya iptal edemezsiniz.

Aynı şekilde Pegasus Havayolları’ndan satın almış olduğunuz uçak biletlerinde eğer biletinizi satın alırken pegasus flex özelliğini işaretleyerek satın alım işlemini tamamladıysanız, bileti satın aldığınız sınıf farketmeksizin hiçbir zararınız olmadan değişiklik işlemlerini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun dışında, diğer havayolları’nın da kendine özgü bilet kuralları da bulunmaktadır. Konumuzu daha fazla dağıtmadan aşağıda Pegasus Havayolları’nın uçak biletlerinde tarih ve yön değişiklik işlemlerindeki kurallarını detaylı olarak inceledik. Okumanızı tavsiye ederiz.

Pegasus Havayolları’nın uçak biletlerinde tarih ve yön değişikliği yapacak misafirler aşağıdaki kuralları dikkatle okuyarak duruma göre işlem yapmaları faydalarına olacaktır.

pegasus logo
pegasus logo

Pegasus Bilet Tarihinde Değişiklik İşlemleri Nasıl Yapılır

Bilet tarihi değişikliği yapılacağı sırada, yurtiçinde flex özellikli bir bilet dahil satın almış olsanız da yeni isteyeceğiniz bilet ile sizin biletiniz arasında fiyat farkı var ise o fiyat farkını ödemek durumundasınız. Pegasus Havayolları’nda uçak bileti tarihi değiştirdiğiniz sırada, eko paket dışında satın almış olduğunuz uçak biletleriniz eko pakete düşürülmektedir. Biletinizin sınıfı düşürülmesinden kaynaklanan fiyat fazlası da duruma göre bileti satın almış olduğunuz kredi kartınıza ödediğiniz şekilde iade edilmektedir.

Biletinizi flypgs.com internet sitesi dışında aracı bir kurumdan satın almış olduğunuzda, ödemeniz satın aldığınız aracı kurumun hesabına yansıtılacağı için, ücret iadenizi böyle bir durumda bileti satın almış olduğunuz kredi kartınıza yansıtılmaktadır. Pegasus uçak biletinizi flypgs.com internet sitesinden, Pegasus mobil uygulamalarından yada Pegasus müşteri hizmetleri aracılığı ile satın almanız durumunda, Pegasus bilet değişiklik işlemlerinizi “Bilet İşlemlerim” bölümünden veya 0850 840 48 31 numaralı Pegasus bilet değişikliği telefon numarası aracılığı ile kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Farklı bir kurumdan, yada acenteden satın almış olduğunuz uçak biletlerinizi sadece Pegasus resmi müşteri hizmetleri numarası olan 0888 228 12 12 numaralı çağrı merkezi aracılığı ile, yada bileti satın almış olduğunuz aracı kurumdan değiştirebilirsiniz. Pegasus’un resmi internet sitesinden satın almış olduğunuzu varsayarsak, Pegasus bilet işlemlerin bölümüne girerek PNR kodunuz ve uçacak misafirlerden herhangi birinin soy ismini yazarak uçuşunuza erişebilirsiniz. Uçuş detaylarınızın görüldüğü panelde, biletimi değiştir, açığa al veya iptal et gibi farklı seçenekler görülecektir. Bu seçeneklerden yapmak istediğiniz işlemi seçerek Pegasus uçak biletlerinizde her türlü tarih ve yön değişikliğini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Pegasus Bilet Değişikliği Numarası

Pegasus bilet değişikliği işlemini Pegasus Havayolları’nın resmi satış ofisleri aracılığı ile yapmak istediğinizde uçacak olan misafirin kimlik, ehliyet veya pasaport bilgileri ile birlikte ödeme yapılacak kredi kartı sahibinin kimlik bilgisi de yanında olması talep edilmektedir. Aksi taktirde Pegasus bilet değişikliği işlemlerinizi resmi satış kanakllarından sağlayamayabilirsiniz.

Bir diğer makalemizde Pegasus Havayolları’nın müşteri hizmetleri iletişim bilgilerini paylaştık. Okuyarak Pegasus Havayolları’nın müşteri hizmetleri numarasına ulaşabilirsiniz. www.otelbulur.net/pegasus-musteri-hizmetleri/

Pegasus bilet değişim telefon numarası: 0850 840 48 31 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak yapacağınız Pegasus bilet erteleme işlemleri için ise, kredi kartınızın bulunduğu cep telefonu numaranıza alışverişin tamamlanabilmesi için 3D güvenlik şifresi gönderileceği için, cep telefonunuzun yanında olması gerekmektedir.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer kural ise Pegasus Business Flex özellikli satın almış olduğunuz uçak biletlerinizde tarih ve yön değişikliği yapmak istediğiniz durumlarda oluşmaktadır. Pegasus Business Flex özellikli olarak satın almış olduğunuz uçak biletlerinizde değişim işlemlerinde, bilet sınıfınız eko pakete düşürülmektedir. Bu da koltuk ve yemek seçimleriniz var ise, bunlar iptal olacak ve sadece bagaj haklarınızın kalacağı anlamına gelmektedir. Eko pakette satın almış olduğunuz uçak biletlerinizde ekstra hizmetleriniz değiştireceğiniz uçak bileti yönüne göre aktarılabilir de aktarılmayabilirde.

Sistemde ücretli olarak satın almış olduğunuz ekstra hizmetler, Pegasus bilet değişikliği sırasında yeni uçuşunuza eklenmektedir. Eklenmemesi durumunda son ödeme ekranında sizlere bu ekstra hizmetlerin yeni uçuşunuza aktarılmayacağı, yapmış olduğunuz ödemenin kredi kartınıza iade edileceği bilgileri de yer alabilmektedir.

Bazı durumlarda, bu ödemiş olduğunuz ekstra hizmet ücretleri, değiştirmek istediğiniz biletin ücretinden düşülerek ödemeniz gereken fiyat farkında düşüş olarak karşınıza çıkmaktadır. Pegasus Havayolları’nda uçak biletlerinde tarih ve yön değişikliğk işlemlerinin yanı sıra açığa alım taleplerinizi de; tarifeli uçuşa 2 saatten fazla bir süre öncesinde bildirmeniz gerekmektedir.

pegasus bilet değiştirme telefon
pegasus bilet değiştirme telefon

Pegasus Bilet Açığa Alım İşlemleri

Aynı şekilde biletinizi iptal ettirmek istediğinizde uçuşa 2 saatten fazla bir süre kala talep etmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde bütün havayollarında olduğu gibi Pegasus Havayolları’nda da biletiniz no-show(yanmış) sayılacaktır. Böyle bir durumda biletiniz yanmış sayıldığında: uçak biletinize ödemiş olduğunuz uçuş bedeli komple yanmış sayılır ve sadece alan vergilerini iade alabilirsiniz. Pegasus Havayolları’nda biletinizi açığa alım işlemleri: bilet değişikliği kapsamında değerlendirilmektedir. Bu konu ile ilgili detaylı bilgiyi Pegasus bilet değişim telefon : 0850 840 48 31 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak da alabilirsiniz.

Taksitli olarak satın almış olduğunuz uçak biletlerinizde bilet iptal etmeniz durumunda, geri iadeniz de taksitli olarak kredi kartınıza yansıtılmaktadır. Pegasus Havayolları’nda uçak bileti tarihi değiştirme işlemlerinde bilet satın alım işlemlerinde olduğu gibi kredi kartına peşin fiyatına taksit seçeneği bulunmaktadır. Taksit seçenekleri her banka kartına göre farklılık gösterdiği için Pegasus bilet değiştirme telefon numarası olan 0850 840 48 31 numaralı müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir.

Pegasus Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır
4.5 (90%) 4 votes

Check Also

pegasus müşteri hizmetleri

Pegasus Müşteri Hizmetleri – Ücretsiz Çağrı Merkezi

Pegasus müşteri hizmetleri 0888 228 12 12 ile uçak bileti satın almak artık çok kolay. Tüm …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir